FSVB

The Fedaration of Slovaks of Great Britain

Archív pre september, 2010

Futbalový turnaj – 3.ročník

Futbalový turnaj – 3.roč – výsledky

16.októbra 2010 sa uskutočnil 3.ročnik futbalového turnaja slovenských a českých tímov.

Zápasy sa odohrali na futbalových hriskách s umelým trávnikom spoločnosti  Power legue v  oblasti Mill Hill na severe  Londýna.Úlohu rozhodcov si dobre vykonali  Vojto  aj keď si trochu na ňho ponadávali  a Slavo.

Rovnako úspešne a usilovne si počínali asistentky Darinka a Elenka spolu s asistentom Paľom , ktorí merali čas,pripravovali diplomy , ceny a servírovali slovenský guláš.Ten deň predtým takmer do hlbokej noci varili aj s Vojtom. Hlavnou kuchárkou bola Janka.Jej brat Paľo zhotovil z pivového súda perfektný hrniec,v ktorom sa guláš  varil.O jeho dovoz sa postaral Vlado – vodič.Guláš chutil fantasticky a mnohí si dali ešte duplu a zajedali poľským chlebom.Bol dobrý podobne ako slovenský.

Počasie bolo perfektne,skoro cel ý  čas svietilo slnko,nevadil i chvíľkový  dážď,na čo sme tu v Londýne zvyknutí. Na  slávnostnom odovzdaní cien sme si pripomenuli naše korene a zaspievali sme si našu hymnu .Po  spoločenskom posedení,ktore spríjemnil hrou na gitare Slavo, niektorí pokračovali v zábave do hlbokej noci na slovenskej diskotéke na Central Finchly.Akciu sponzorsky podporil Robo,majiteľ stavebnej firmy,ktorému touto cestou ďakujeme,Cele podujatie oranizoval Vlado-manažér.

Na prvých troch miestach sa umiestnili tieto tímy:

  1. miesto     Vesele Bandurky         –  z Felthamu
  2. miesto     SCM                       – Slovak catholic mission
  3. miesto     Dirty Dancing Team    – z Wembley

 

Titul najlepšieho hráča obdržal Peter  Lorinc z tímu Vychodňarský betón  a titul najlepšieho brankára

Peter Zuffa z tímu SCM /ich foto je na začiatku článku/

 

Zelená je tráva…